O SZKOLE

Działalność Polskiej Szkoły Sobotniej im. Św. Jana Pawła II w Dundee rozpoczęliśmy w styczniu 2012 roku. Pierwsze zajęcia odbywały się w starym budynku St Joseph’s RC Primary School . W 2013 zmieniliśmy siedzibę szkoły na nowo wybudowany kompleks szkolny( West End Campus), w którym mieszczą się dwie lokalne szkoły oraz przedszkole. Nasz szkoła prowadzi zajęcia w kilku grupach wiekowych:

• oddział przedszkolny
  • edukacja wczesnoszkolna- P1, P2, P3
  • edukacja polonistyczna z elementami kultury- P4,P5,P6
  • edukacja polonistyczna z elementami kultury- P7, S1, S2
  • historia Polski- P4-S2
  • kultura i obyczaje

Lekcje odbywają się w soboty ( zgodnie z wcześniej ustalonym terminarzem) od godz. 10.15 do 14.00.
Dzieci uczą się języka polskiego, historii i geografii Polski.
Nasz placówka prowadzi szkółkę piłkarską dla dzieci w wieku 5- 9 lat, gry i zabawy sportowe dla grup przedszkolnych oraz zespół taneczno-wokalny.

Wszyscy nauczyciele posiadają pełne kwalifikacje do nauczania poszczególnych przedmiotów.

Serdecznie zapraszamy !!!